Konsultacje społeczne ws. aktualizacji LSR oraz lokalnych kryteriów wyboru operacji

Odsłony: 338
Drukuj Email
  1. W wyniku aktualnej oceny poziomu wdrażania LSR oraz uwzględniając zgłaszane przez członków Stowarzyszenia „Kwartet na Przedgórzu" sugestie w sprawie możliwości rozszerzenia zakresu działań w bieżącej perspektywie finansowej, Lokalna Grupa działania rozpoczyna konsultacje dotyczące zmiany w Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność.

Ewentualne zmiany związane są z zamiarem realizacji dwóch dodatkowych projektów współpracy, w tym jednego o charakterze międzynarodowym. Oba projekty wpisują się w zakres wdrażanej aktualnie lokalnej strategii rozwoju i dotyczą: infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej oraz działań w oparciu o tradycję, produkt lokalny i dziedzictwo obszaru LGD. Wspomniane operacje będą realizowane w ramach możliwego zwiększenia budżetu do 10% w ramach poddziałania 19.3 Po przeprowadzeniu przez Stowarzyszenie rozpoznania w tej sprawie możliwa byłaby współpraca partnerska przy realizacji ww. projektów z czteroma lokalnymi grupami działania – trzema krajowymi oraz jedną zagraniczną.

Chęć realizowania ww. projektów współpracy wychodzi naprzeciw potrzebom lokalnej społeczności, która – jak wynika z dotychczasowych doświadczeń – zainteresowana jest zarówno rozwijaniem kultury kulinarnej oraz wymianą doświadczeń i dobrych praktyk w tym zakresie, jak również promowaniem zdrowego trybu życia dzięki poszerzaniu oferty popularnych tras rowerowych przebiegających przez obszar LGD.

  1. Jednocześnie w związku z decyzjami podjętymi przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które uwzględniały sytuację epidemiczną w kraju i dotyczyły zobowiązania utrzymania zadeklarowanej liczby pracowników w ramach realizowanej operacji związanej z podejmowaniem i rozwijaniem działalności gospodarczej – Stowarzyszenie „Kwartet na Przedgórzu" rozpoczyna konsultacje dotyczące zmiany w Lokalnych kryteriów wyboru operacji z przedmiotowych zakresów.

Zmiany te miałyby polegać na usunięciu z Lokalnych kryteriów wyboru operacji kryterium „Tworzenie miejsc pracy", gdyż w myśl nowych przepisów Beneficjent po otrzymaniu pomocy zobowiązany jest do utrzymania tylko 1 etatu. Przyznawanie więc punktów za deklarację stworzenia większej liczby nowych miejsc pracy jest bezzasadne.

W związku z powyższym LGD „Kwartet na Przedgórzu" zwraca się z prośbą o przekazywanie uwag i opinii do zaproponowanej aktualizacji LSR oraz lokalnych kryteriów oceny operacji. Uwagi prosimy zgłaszać na załączonym formularzu, telefonicznie: 14 684 66 66, 883 599 699 lub mailowo:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  do 23 czerwca 2020 roku.

Formularz zmiany zapisów w LSR

POLECAMY

 

OBSZAR LGD

PARTNERZY

WAŻNE

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Biuro Stowarzyszenia:
Waryś 327A, 32-825 Borzęcin
tel./fax.  14 684 66 66 
kom. 883 599 699
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Godziny pracy biura: pon. - pią. od  8.00 do 16.00

Polityka prywatności

ZNAJDŹ NAS TAKŻE:email.png  facebook.png  twitter.png

Zapisz

Zapisz