ZAKOŃCZONO PRZYJMOWANIE WNIOSKÓW

22 marzec 2018 Odsłony: 404
Drukuj Email

zakończenie 2-3-4

11 kwietnia posiedzenie Rady LGD

19 marca zakończono przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy na realizację zadań w ramach projektów grantowych. Nabory prowadzono od 27 lutego br. Na trzy zakresy działań złożono 30 wniosków.

Wnioskodawcy ubiegają się o pomoc finansową na projekty dotyczące wyposażenia podmiotów funkcjonujących w sferze kultury, organizację wydarzeń sportowych i rekreacyjnych oraz promocję obszaru Przedgórza. Dofinansowanie w zależności od rodzaju realizowanego zadania grantowego wynosiła od 6 do 10 tys. zł. Wnioski składały stowarzyszenia, zespoły folklorystyczne, kluby sportowe, ośrodki kultury, a także grupy nieformalne. Największe zainteresowanie wzbudził nabór wniosków na zadania związane z wyposażeniem, w którym wnioskodawcy zadeklarowali realizację 13 projektów. Wiadomo więc, że kilka z nich nie zmieści się w limicie dostępnych środków, który w tym naborze wynosi 80 tys. zł. Na posiedzeniu wyznaczonym na 11 kwietnia wnioski oceni Rada Stowarzyszenia, a na kolejnym zebraniu najlepsze z nich wybierze do finansowania.

Być może nie będzie problemu z projektami złożonymi do naborów dotyczących organizacji wydarzeń sportowo-rekreacyjnych oraz związanych z promocją Przedgórza. Jak bowiem policzono w Biurze LGD, jeśli wszystkie operacje pozytywnie przejdą weryfikację pod względem zgodności z Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich i w ocenie według lokalnych kryteriów otrzymają minimalną wymaganą liczbę punktów, wówczas 7 wniosków na organizację imprez sportowych oraz 10 projektów realizujących zadania promocyjne w komplecie będą mogły być wybrane do finansowania.

Wysokość refundacji w zależności od podmiotu ubiegającego się o pomoc to dla organizacji pozarządowych oraz jednostek sektora finansów publicznych 90%, natomiast dla osób fizycznych 80 % kosztów kwalifikowalnych.

Następne nabory – w ramach projektu grantowego – z zakresu „Przedgórzańskie inspiracje" oraz dla przedsiębiorców rozwijających działalność gospodarczą, będą ogłoszone w terminie 25 kwietnia – 22 maja br.

POLECAMY

 

OBSZAR LGD

PARTNERZY

WAŻNE

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Biuro Stowarzyszenia:
Waryś 327A, 32-825 Borzęcin
tel./fax.  14 684 66 66 
kom. 883 599 699
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Godziny pracy biura: pon. - pią. od  8.00 do 16.00

Polityka prywatności

ZNAJDŹ NAS TAKŻE:email.png  facebook.png  twitter.png

Zapisz

Zapisz